Job disponibil: Asistent Marketing

marketing-pluriva

Pluriva este o companie IT furnizoare de solutii si servicii informatice: sistem ERP de gestiune a afacerii, dezvoltare software si servicii de externalizare IT. Scopul Pluriva il constituie eficientizarea modelului de business al clientilor si crestereal performantei si profitabilitatii acestora. Valorile definitorii ale firmei sunt: Inovatia, Flexibilitatea, Profesionalismul si Spiritul de echipa. Compania numara 60 de angajati si are sediul in Bucuresti. Website-urile noastre sunt http://www.plurivaerp.com/ http://www.pluriva.com/. Te invitam sa le accesezi pentru a afla toate detaliile care te intereseaza.

Pluriva ERP este o solutie software dedicata companiilor romanesti de distributie, retail, productie si servicii profesionale. Peste 1.000 de companii utilizeaza in fiecare zi solutia Pluriva ERP pentru a controla, organiza si optimiza urmatoarele procese de business: aprovizionare, depozitare, ofertare, vanzare, livrare, incasare, gestionare parc auto, strategii comerciale si management de proiect.

Cautam o persoana cu gandire analitica, organizata, care sa ne ajute in conceperea si livrarea campaniilor de marketing pentru produsele si serviciile IT Pluriva – in cadrul departamentului de marketing al firmei. Abilitatea de a se exprima in scris si verbal intr-un mod coerent, cursiv si creativ este foarte importanta. Ne dorim ca noul nostru coleg sa colaboreze foarte bine cu colegii din Pluriva pentru indeplinirea obiectivelor de marketing si vanzari.

Candidatul ideal pentru postul de Asistent Marketing:

  • Cunoaste, la nivel minimal, piata de IT din Romania.
  • Este o persoana organizata, ce isi prioritizeaza cu succes sarcinile si respecta termenele limita.
  • Are studii superioare finalizate sau in curs de finalizare. (De preferat in marketing, comunicare sau relatii publice).
  • Cunoaste limba engleza. Alte limbi straine cunoscute pot fi un avantaj.
  • Stie sa foloseasca foarte bine programele Word, Excel si PowerPoint.
  • Lucreaza foarte bine in echipa.
  • Este o persoana pasionata de invatarea permanenta de lucruri noi, si de marketing si in alte domenii.
  • Intelege cum pot fi utilizate instrumentele social media pentru a genera business.

Responsabilitati cheie:

  • Conceperea, executarea, monitorizarea si evaluarea campaniilor de marketing – in colaborare cu managerul de marketing. Canale de marketing utilizate: DisplayAds, SEM, Remarketing, Newslettere, SEO, Social media, Articole, Stiri de presa.
  • Realizarea materialelor de marketing & sales: prezentari de produse, articole, stiri, studii de caz, articole de consultanta. Pentru pregatirea acestor documente, specialistul in marketing colaboreaza cu colegii din celelalte departamente pentru generearea de idei creative, obtinerea de informatii, feed-back si validare mesaje.
  • Actualizarea continutului website-urilor si realizarea de noi pagini.
  • Realizarea conceptului de materiale vizuale (bannere, infografice, colaje) si supervizarea realizarii lor de catre departamentul de Graphic Design din Pluriva.
  • Crearea de materiale utilizate la prezentari de catre echipa de Sales.
  • Mentinerea “la zi” a bazei de date de clienti.
  • Distribuirea si promovarea mesajelor organizatiei pe canalele Social media.
  • Monitorizarea rezultatelor obtinute si intretinerea comunitatii online Pluriva.
  • Coordonarea organizarii evenimentelor de afaceri ale organizatiei: gasirea locatiei, pregatirea locatiei, comunicarea catre publicul tinta, urmarirea inregistrarilor.
  • Mentinerea “la zi” a calendarului anual de activitati de marketing si urmarirea respectarii lui.
  • Mentinerea relatiei cu institutiile media, publicatii offline, online si bloguri, conform planului de PR al firmei.
  • Monitorizarea rezultatelor obtinute pe fiecare canal de comunicare si pregatirea si prezentarea de rapoarte catre management.
  • Update permanent al documentelor de vanzari si marketing (oferte, prezentari).

Aplicatii si instrumente utilizate in activitatea de zi cu zi:

  • WordPress – pentru administrarea continutului paginilor din website-urile Pluriva si pentru crearea de noi articole, pagini si sectiuni.
  • Google AdWords – pentru gestionarea si monitorizarea campaniilor SEM.