fbpx

ERP Sales Consultant

Pluriva este o companie furnizoare de solutii software pentru gestiunea afacerii. Compania numara 50 de angajati si are sediul in Bucuresti. Clientii nostri utilizeaza in fiecare zi solutia Pluriva ERP si Pluriva HCM pentru a controla, organiza si optimiza urmatoarele procese de business: aprovizionare, depozitare, ofertare, vanzare, livrare, incasare, gestionare parc auto, strategii comerciale si management de proiect.

Cautam un coleg pentru echipa de vanzari care sa contribuie la cresterea portfoliului nostru de clienti. Daca ai experienta in vanzari si iti doresti in acelasi timp o cariera in domeniul IT, te asteptam sa ne cunoastem.

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Experienta relevanta in vanzari, de preferat Business to Business
  • Abilitati de comunicare, prezentare si negociere
  • Abilitati de planificare si organizare – constituie un plus experienta in utilizarea unei aplicatii de management al clientilor tip CRM
  • Experienta in IT constituie avantaj
  • Abilitati de analiza si sinteza, spirit de observatie
  • Persoana creativa, bun coechipier.

Descrierea jobului:

  • Cresterea portofoliului de clienti ai aplicatiei Pluriva ERP, prin activitati de prospectare si vanzare: telefoane, email-uri si intalniri
  • Negocierea si incheierea contractelor cu clientii pentru utilizarea aplicatiei
  • Participarea la realizarea strategiei de vanzari si marketing a Pluriva
  • Prospectarea pieței si identificarea de noi oportunitati de vanzare
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii, utilizand o aplicatie software de tip CRM (Customer Relationship Management)
  • Crearea, personalizarea si trimiterea ofertelor comerciale
  • Elaborarea rapoartelor specifice de vanzari
  • Intelegerea nevoilor de business ale clientilor si ale tendintelor din piata, pentru a sprijini procesul de dezvoltare de noi produse si servicii Pluriva

Oferta:

  • Salariu fix + comision din vanzari
  • Bonusuri de performanta
  • Participarea la programe de training de vanzari si negociere
  • Telefon mobil si laptop
  • Oportunitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-un domeniu tehnologic de varf

Aplica acum pentru postul de ERP Sales Consultant in Pluriva! Trimite-ne CV-ul tau la adresa de email: hr@pluriva.com.